niszczenie dokumentówCzołowi producenci niszczarek prześcigają się w tworzeniu nowych funkcji, które mają znacznie ułatwić pracę. Nowoczesne technologie niszczarek pozwalają już nie tylko ciąć kartki papieru, ale również płyty CD, czy karty plastikowe/magnetyczne. Dostosowane do różnej wielkości biur, jak i użytku domowego posiadają odpowiednie parametry. Tak duży wybór powoduje, że decydując się na zakup niszczarki stajemy przed nie lada wyzwaniem. Aby skrócić czas poszukiwania i sprawnie znaleźć urządzenie dopasowane do naszych potrzeb warto zacząć od odpowiedzenia sobie na trzy podstawowe pytania:

  • O jakich parametrach wybrać niszczarkę?
  • Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę?
  • Lepiej wybrać tańsze rozwiązanie, czy droższe, ale mające dodatkowe udogodnienia?

Rozpoczynając poszukiwania niszczarki trzeba pamiętać, że będzie ona służyła długi czas. Warto stawiać na sprawdzoną markę, w nieco wyższej cenie, aby zmniejszyć ryzyko problemów technicznych.  Na początku warto również zastanowić się jaka ilość papieru będzie niszczona. Jest to bardzo ważne, aby w przyszłości uniknąć sytuacji, że niszczarka zatnie się lub popsuje przez złe jej użytkowanie. Trzeba pamiętać, że niektóre przyczyny uszkodzeń nie są objęte gwarancją. Dlatego najbezpieczniej wybrać niszczarkę o nieco lepszych parametrach, by mieć pewność, że spełni oczekiwania.

O jakich parametrach wybrać niszczarkę?

Parametrem, który jest najistotniejszy przy wyborze niszczarki jest z pewnością poziom bezpieczeństwa. Im wyższy poziom wybierzemy, tym pewniejsi możemy być o bezpieczeństwo danych, znajdujących się na niszczonym dokumencie. Dostępnych jest 5 poziomów bezpieczeństwa, różnią się one skalą niszczenia. Warto również zwrócić uwagę jaką ilość kartek jest w stanie zniszczyć niszczarka jednorazowo. W miejscach gdzie niszczone jest dużo dokumentów, warto zaopatrzyć się w urządzenie, które samo pobiera papier ze specjalnego podajnika. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu wkładając po kilka kartek do urządzenia.

Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę?

kosz niszczarkiWybierając niszczarkę, warto zwrócić uwagę na wielkość kosza. Niewielką niszczarkę może łatwo będzie schować, ale częste wyrzucanie skrawków jest bardzo niepraktyczne i utrudni pracę. Wielkość pojemnika może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset litrów. Decydując się na daną pojemność warto również pamiętać, że papier cięty w paski będzie zajmował dużo więcej miejsca, niż ten w postaci ścinków. Istotny jest również hałas jaki wydaje urządzenie. Jeżeli będzie znajdowało się blisko biurka dobrze jest wybrać model, który generuje jak najmniejszy hałas, tak aby nie rozpraszała on osób pracujących blisko.

Lepiej wybrać tańsze rozwiązanie, czy droższe, ale mające dodatkowe udogodnienia?

funkcjonalność niszczarkiWszystko zależy od potrzeb osoby użytkującej to urządzenie. Dobrze jest zapoznać się z dostępną technologią niszczarek i wybrać taką, która w największym stopniu ułatwi pracę. Jeżeli wystarczą nam podstawowe funkcje to lepiej wybrać tańsze rozwiązanie. Natomiast wiedząc, że pewne dodatki wpłyną na większą wygodę pracy, nie warto oszczędzać. Zakup odpowiedniego urządzenia biurowego jest ważny, ponieważ będzie ono służyło nam latami. Nieodpowiednio dostosowana niszczarka może spowodować, że po niewielkim czasie zdecydujemy się na zmianę. Kupno powinno wiązać się z późniejszym oszczędzeniem pieniędzy, a nie zmusić do wydania jeszcze większej ilości na zmianę urządzenia.