HSMFirma Hermann Schwelling Maschinenbau GmbH + Co. KG jest producentem i sprzedawcą produktów i urządzeń do prasowania surowców wtórnych, a także do niszczenia papieru i elektronicznych nośników danych. Została założona w 1971 roku w Salem, a w następnym roku zapoczątkowała sprzedaż pierwszych pras belujących do kartonów. Obecnie oferowane są prasy o sile nacisku nawet do 150 ton, a nieustanny rozwój w zakresie produkcji urządzeń tnących i niszczarek przyczynił się do pokrycia pełnego zapotrzebowania rynku na tego typu urządzenia. Początkowo HSM rozwijała swoją działalność w małym warsztacie, który z czasem przekształcił się w duże przedsiębiorstwo mające swoje zakłady produkcyjne w Salem, Frickingen, Reichenbach (teren Niemiec) oraz spółkę Joint Venture w Chinach. Inne spółki powiązane z tą firmą znajdują się w USA, Anglii, Francji oraz Polsce. HSM dostarcza swoje produkty do serwisów i punktów sprzedaży w ponad 100 krajach.
Różnorodne niszczarki biurowe oferowane przez HSM stawiają firmę na pozycji eksperta w dziedzinie ochrony danych. Urządzenia oferowane przez firmę niszczą papier, karty kredytowe, płyty CD i DVD tnąc je w paski lub ścinki. W asortymencie produktów znajdują się niszczarki dokumentów przeznaczone dla tradycyjnych biur, działów informatycznych, przemysłowych oraz niszczarki do użytku domowego. HSM stawia na najwyższą jakość urządzeń, a niezmienną ich cechą jest „Made in Germany”.
(źródło: www.hsm.eu)

OpusFirma OPUS pojawiła się w Polsce w 1990 roku. Swoją działalność rozpoczęła w zakresie branży biurowej. Firma ponosiła spore ryzyko wprowadzając na rynek sprzedaży takie urządzenia jak bindownice, obcinarki, laminatory ponieważ na początku lat 90. takie urządzenia nie były powszechnie używane. Od tego czasu nastąpił rozwój w kierunku budowy ogólnopolskiej sieci sprzedaży na bazie firm dilerskich i własnych oddziałach firmy, a także produkcji urządzeń i materiałów eksploatacyjnych. Z czasem marka Opus pojawiła się na rynkach europejskich oraz światowych i zajęła się produkcją nowatorskich produktów i systemów w ramach biurowej techniki oprawy dokumentów. Obecnie firma jest największym producentem materiałów eksploatacyjnych i urządzeń do oprawy dokumentów w całej Europie Środkowej.
Ponadto przedsiębiorstwo jest przedstawicielem w Polsce firmy IDEAL – niemieckiego producenta urządzeń do niszczenia dokumentów. Za granicą Polski firma OPUS prowadzi swoje oddziały w Kijowie i Pradze.
Wiele lat profesjonalnego i efektywnego działania zarówno zarządu jak i pracowników firmy przyczyniło się do osiągnięcia wiodącej pozycji w swojej branży.
(źródło: www.opus.pl)

KobraElcoman jest dziś jednym ze światowych liderów w produkcji niszczarek biurowych zdolnych niszczyć papier, płyty CD, DVD, dyskietki, karty kredytowe oraz profesjonalnych gilotyn, trymerów, flipchartów. Wszystkie przedmioty są sprzedawane pod znakiem towarowym KOBRA w ponad 80 krajach, poprzez daleko idącą sieć agentów i sprzedawców detalicznych oraz 7 spółek zależnych na całym świecie. Nazwa KOBRA jest symbolem wysokiej jakości produktów certyfikowanych i gwarantowanych zgodnie ze standardami europejskimi. Elcoman od konkurencji odróżnia innowacyjność. Firma tworzy unikalne produkty o wysokiej wartości, wyjątkowym designie, tworzone z elastycznych i trwałych materiałów na podstawie nowych rozwiązań technologicznych. Wystarczy spojrzeć na system „Cyclone”, który wykorzystuje siłę odśrodkową dużego przepływu powietrza ciśnienia wytwarzanego przez turbiny. Wraz z grupą wysokiej prędkości obrotowej ostrza niszczy jednorazowo do 500 arkuszy papieru i do 420 kg na godzinę papieru, płyt CD/DVD, dyskietek, kart kredytowych, kartonowych pudełek, puszek. Od 2003 niszczarki dokumentów KOBRA są wyposażone w „Energy Smart” LED systemu, co oznacza zerowe zużycie energii, gdy urządzenie jest w trybie czuwania – roczne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o około 65 kg na maszynie. Aby osiągnąć wysoki poziom innowacyjności firma stale analizuje potrzeby i trendy na rynku światowym, tak aby przewidzieć przyszłe potrzeby i spełniać je z góry.
Producent kładzie nacisk na zadowolenie swoich klientów. Niepowtarzalność, wysoka jakość oraz nowoczesność, stanowią podstawę produktów Kobra.
(źródło: www.elcoman.it)

FellowesFirma Fellowes jest światowym producentem i specjalistą w branży urządzeń biurowych, systemów archiwizacyjnych oraz akcesoriów ergonomicznych. Przedsiębiorstwo założył w 1917 roku w Chicago Harry Fellowes. Na początku przedsiębiorstwo wytwarzało pudła archiwizacyjne Bankers Box, ale z czasem poszerzono produkcje o nowatorskie wyroby zgodnie ze zmianami zachodzącymi w ówczesnej przestrzeni biurowej – pierwsza niszczarka osobista. Z biegiem lat firma Fellowes poszerzyła swoją działalność na nowe kraje takie jak: Kanada, Wielka Brytania, Australia, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Hiszpania, Singapur, Japonia, Korea, Chiny oraz Rosja. Obecnie jest światową firmą, która tworzy silną, cieszącą się powodzeniem markę. Skutecznie spełnia misję dostarczania innowacyjnych rozwiązań do miejsc pracy.
(źródło: www.fellowes.com)

IdealW 1951 roku w Balingen Wilhelm Krug i Ludwig Priester założyli wyspecjalizowany sklep, warsztat i zakład produkcyjny dla maszyn biurowych. Od razu po otworzeniu firmy, młode przedsiębiorstwo wystawiło swoje produkty na targach w Hanowerze – stanowiło to podstawę do szybkiego sukcesu w działalności eksportowej. Z czasem zainwestowali również w zakup dodatkowego miejsca. Pozwoliło to firmie zbudować nowoczesną, przyjazną dla środowiska lakiernie proszkową. Początkowo firma IDEAL rozwijała niszczarki tylko na rynku amerykańskim. Z biegiem czasu firma stała się największym producentem i dystrybutorem maszyn do cięcia na całym świecie. W 2012 roku produkcja została umieszczona w nowoczesnej hali. Celem nowego miejsca pracy było przede wszystkim skrócenie czasu postoju, usprawnienie biegu pracy, a przez to wzrost wydajności. Zgodnie z filozofią firmy Krug & Priester produkcja przebiega zgodnie z wymogami środowiska, a ograniczone zasoby wykorzystywane są ekonomicznie. Zadbano również o ochronę środowiska. Dowodem jest uzyskany niedawno certyfikat wg DIN EN ISO 14001, System Zarządzania Środowiskowego przez firmę Krug & Priester. Oprócz odnowy certyfikatu ISO 9001 dla systemów zarządzania jakością oraz ISO 14001 dla zarządzania środowiskiem, Krug & Priester został nagrodzony „znakiem jakości dla Systemów Zarządzania”. Nagroda ta została przedstawiona przez firmę certyfikującą EQ ZERT. Rozwój pod względem jakości jest głównym celem firmy nawet poprzez wdrażanie programów takich jak „orientacja na klienta” i „ciągłe doskonalenie”. Programy te są podparte certyfikatem podstawy ISO 9001. Przez nieustanne pomiary, zasady i wyraźnie określone cele, programy te zapewniają jeszcze wyższy poziom jakości.
(źródło: www.ideal.de)

WallnerARGO S.A. to lider polskiego rynku urządzeń do oprawy dokumentów i laminacji. Na początku 1991 roku rozpoczęła działalność jako Biuro Handlu Zagranicznego ARGO. Ówcześnie specjalizowała się tylko w laminatorach i foliach do laminacji, a później w pozostałych urządzeniach i materiałach do oprawy dokumentów, niszczarkach biurowych oraz laminowaniu kart plastikowych w standardzie kart kredytowych (z czasem wyodrębniony jako osobna firma Argo Card Sp. z o.o.). Dwa oddziały firmy mieszczą się w Gdańsku i w Warszawie. Poza tym posiada sieć Partnerów Handlowych na terenie całej Polski, oraz w Czechach, Słowacji, Ukrainie, Rosji, Białorusi, Litwie, Bułgarii, Austrii i w Niemczech. ARGO S.A. jest dystrybutorem niszczarek dokumentów Wallner, które są idealną propozycją dla małych biur oraz domowych zastosowań, gdzie budżet jest ograniczony, a wymagania niższe niż w przypadku dużych przedsiębiorstw i instytucji. W niszczarkach tego producenta dostępny jest 4 poziom według normy DIN, co gwarantuje duże poczucie bezpieczeństwa użytkowników, za małe pieniądze. Dodatkowo niszczarki biurowe Wallner są łatwe w obsłudze oraz cicho pracują, dzięki czemu swobodnie można wykonywać swoje zadania bez konieczności ich przerywania.
(źródło: www.argo.pl)