Urządzenia wiodących na rynku producentów cechuje wysoka precyzja i nieustanne podążanie za innowacyjnością. Zmiany zachodzące na przestrzeni biurowej zmusiły do poprawy dotychczasowej technologii niszczarek, które niegdyś cięły dokumenty jedynie w formie papierowej. Dziś dokumenty zapisywane są nie tylko na kartkach papieru, ale także na wszelkiego rodzaju elektronicznych nośnikach danych.

Technologia

Dlatego nowoczesne urządzenia niszczące dokumenty tną wszystko: płyty CD/DVD, plastikowe karty, pognieciony papier, papier błyszczący i dwustronnie zadrukowany, składane wielokrotnie kartki, spinacze biurowe, zszywki, koperty. Zastosowanie takiej technologii w urządzeniach daje możliwość wkładania niepotrzebnych dokumentów bez konieczności wcześniejszego ich segregowania, usuwania spinaczy i zszywek.

Producenci wprowadzają także system automatycznego działania niszczarki. Urządzenie wykonuje swoją pracę samodzielnie, bez konieczności oczekiwania na zakończenie pracy niszczarki. Wystarczy włożyć dokumenty do szuflady i ją zamknąć. Dzięki temu pracownik nie traci czasu i może zająć się kolejnymi zadaniami.

Jam BlockerNiszczarki dokumentów wyposaża się również w technologię, która blokuje cięcie papieru. Taką funkcję wprowadził producent Fellowes. Zaawansowany system Jam Proof zapobiega przeładowaniu urządzenia i jednocześnie dzieli dokumenty na mniejsze partie. System Jam Blocker potrafi wymierzyć grubość papieru, zapobiegając w ten sposób przeciążeniu niszczarki i występowaniu zatorów.

Metal Detection SystemNiektóre niszczarki biurowe nie są wyposażone w funkcje do cięcia metalu, ale posiadają diody, które wykrywają metalowe części. System Shread Guard w niszczarkach marki Kobra zapewnia ochronę przed włożeniem części metalowych do niszczarki. Po wykryciu metalu praca urządzenia zostaje automatycznie zatrzymana. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie ewentualnym uszkodzeniom systemu tnącego.

Nowoczesne technologie gwarantują bezpieczeństwo. Dzięki specjalnym czujnikom zamontowanym w niszczarkach, w momencie zetknięcia się szczeliny wejściowej z żywym stworzeniem, praca noży zostaje zatrzymana. Specjalna blokada przeciwdziała ponownemu, przypadkowemu włączeniu się niszczarki. Taki system pozwoli na swobodne korzystanie z urządzenia w domach w których są małe dzieci, czy też zwierzęta domowe, bez obawy o ich zdrowie.
W mniejszych biurach oraz domach ceni się ciszę, dlatego producenci niszczarek zdają sobie sprawę jak ważne jest to, aby urządzenie nie hałasowało.

SilentShred

Niszczarki dokumentów stworzone zgodnie z nową technologią gwarantują bardzo cichą pracę, co sprawia, że nadają się do każdego typu pomieszczeń. Dzięki temu praca nie zakłóca prowadzonych rozmów w biurze, ani nie zagłusza słuchanej w domu muzyki.

Energy Savings System

Urządzenia wyposażone są w funkcję umożliwiającą oszczędność energii zarówno w czasie spoczynku niszczarki, jak i w trakcie jej działania. Taki system na pewno zadowoli wszystkich, dla których oszczędny tryb życia jest bardzo ważny.

Oliwienie niszczarki

W każdym urządzeniu ważną cechą jest ich trwałość. System automatycznego oliwienia noży tnących gwarantuje maksymalną wytrzymałość urządzenia. Dzięki temu nie trzeba martwić się, że po paru użyciach noże niszczarki zniszczą się, gdyż urządzenie „myśli” za właściciela.

Producenci niszczarek dążą do tego, aby każde urządzenie było zaprojektowane tak, by odpowiadało najważniejszym potrzebom użytkowników, zapewniało doskonałą jakość pracy oraz wysoką wydajność. Każde nowe rozwiązanie technologiczne wdrażane w konstrukcje urządzeń ma służyć bezpiecznemu i przyjemnemu użytkowaniu.